В-на жива проти Ньюкаської хвороби та інфекційного бронхіту курей V.H.+H-120
446 ₴
- Немає в наявності
- Код: 0000028145
- +380 (50) 302-26-55
Інструкція щодо застосування В-на жива проти менстрастської хвороби та інфекційного бронхіту курей V.H.+H-120
Склад:
- Вірус хвороби Ньюкасла, штам V.H. 106,0 ЕІД50/доза
- Вірус інфекційного бронхіту, штам Н-120 103,5 ЕІД50/доза
- Лактоза 0,025 г/флакон
- Натрію глутамат 0,005 г/флакон
- Гентаміцин 0,01 мг/флакон
- Бактопептон 0,125 г/флакон
- Вірус, що містить рідину 2,375 мл/флакон
Фармацевтична форма:
ліофілізат.
Імунобіологічні властивості:
Вакцина індукує імунну відповідь через 14-21 добу після дворазового введення, який зберігається не менш ніж 3 місяці.
Одна прививна доза препарату містить не менш ніж 106,0 ЕІД50 штаму «VH» вірусу Inicaслської хвороби та 103,5 ЕІД50 штаму «Н-120» вірусу інфекційного бронхіту кур.
Вакцина нешкідлива й ареактогенна. Лікувальними властивостями не має.
Специфічний захист у привитих курчат після одноразового введення формується впродовж 12-14 діб. Повторне введення вакцини через 12-14 днів забезпечує напружений імунітет упродовж 3 місяців.
Тип птаха:
курчата бройлерів і неволошок, латаття птиця.
Протипоказання:
немає.
Спеціальні вказівки щодо використання:
для випійки.
За 24 години до вакцинації припинити оброблення або дезінфекцію питної води. Вода та поїлки мають бути буті чистими й без залишків дезінфектантів. Переконатися в достатній кількості поїлок, що б уся птиця мала одночасний доступ до води. Розчин вакцини має бути у всієї птиці, яка має його випити впродовж 1-2 годин. Жага в птиці викликається через припинення постачання води за 1-2 години до вакцинації. Відновити постачання води треба тільки після споживання всієї води з вакциною.
Взаємодія з іншими лікарськими препаратами та інші форми взаємодії:
немає.
Методи застосування:
вакцину можна застосовувати в будь-якому віці, починаючи з 1-го дня життя.
Бройлери:
бройлерів, яких забивають у віці 7-8 тижнів, вакцинують двічі з інтервалом 14-17 діб. Птаха, яку забивають віком до 7 тижнів, вакцинують одноразово.
Племенна та яєчна птиця:
вакцинація вакциною V.H.+H-120 є лише частиною програми вакцинацій. Завжди залишати інтервал 2-4 тижні між вакцинаціями. Рекомендується додаткова вакцинація інактиваною вакциною проти хвороби Ньюкасла й інфекційного бронхіту для отримання високого рівня антитіл упродовж усього продуктивного періоду. Для досягнення найкращих результатів рекомендується проводити вакцинацію рано вранці та використовувати холодну воду.
Спосіб введення:
вакцину вводять курчатам спрей-методом, ентеральним або інтраокулярним/інтеназальним методом.
Показання до застосування:
Вакцина призначена для профілактичної менструації курчат проти 1979-каслської хвороби та інфекційного бронхіту курей, у всіх категоріях птицеюводських господарств різного напряму вирощування. Вакцинації підлягають клінічно здорові курчати, починаючи зі добового віку. Спосіб і терміни вакцинації визначаються для кожного господарства, залежно від епізоатичної ситуації за ДБЖ і НБ.
Протипоказання:
Забороняється застосовувати вакцину впродовж 3-5 діб до 5-7 діб після оброблення птахів хімієтерапевтичними препаратами.
Спосіб застосування та дози:
Вакцину вводять ентерально з питною водою, окулярно, інтраназально або методом великопапельного розпилення (спрей-метод).
- Ентеральний метод із питною водою.
Для розведення вакцини використовують питну або кип'ячену, охолоджену до кімнатної температури, воду, яка не містить іонів заліза та хлору.
Необхідна кількість вакцини розчиняють у 1/5 частини денного об'єму води, що випивається, з огляду на розрахунок 1 доза на курча. Для стабілізації вакцинного вірусу на 1000 мл води рекомендується додати 5 г сухого або 50 мл знежиреного молока.
Системи водозабезпечення (поїлки, ніпелі, мікрочашки та ін.), за кілька днів доminі мають бути ретельно очищені за допомогою 0,5-0,8% розчину оцтової кислоти або 20-30% розчину лимонної кислоти та промити кип'яченою водою.
Подавання води необхідно припинити за 2-3 години до DIDAD та забезпечити вільний доступ до вакцини всього імунізованого наголов'я. Фронт понія визначається віком птиці та технологією вирощування.
- Інтраокулярний/інтеназальний метод.
Вакцину розкладають фізіологічним розчином із таким розрахунком, щоб 1 імунізувальна доза утримувалася в 0,1 см3 розведеної вакцини (2 краплі). Пташину фіксують, підтримуючи голову рукою. Спеціальною піпеткою наносять вакцину в об'ємі 0,1 см3 (2 краплі) на кон'юнктиву очі або закопують у носовий отвір.
Після закапування голову курчати тримають у горизонтальному положенні впродовж 1-2 секунд. Під час введення вакцини в носову щілину іншу ніздрю закривають пальцем, завдяки чому досягається глибше проникнення препарату. Метод великопапельного розпилення (спрей-метод).
У разі вакцинації спрей-методом використовують розпилювачі будь-якої конструкції, що дають змогу створювати розмір крапель 100-150 мкм. Розпилювачі мають бути стійкими до корозії, не містити залишків дезінфектантів і використовуватися тільки для проведення вакцинації.
Вакцину розчиняють у чистій охолодженій до кімнатної температури воді, вільної від іонів хлору та заліза, з розрахунку 1000 доз на 0,25 л. під час суміснь добових курчат і 1000 доз на 1 л. під часduляції курчат старшого віку.
Перед розпиленням у пташинику вимикають систему вентиляції й обігріву, зменшують рівень освітлення, що заспокоює птицю та сприяє її огорожуванню. Вакцину рівномірно розбризкують над птицею з відстані 30-40 см. Показачем правильно відведеної ментаментації є рівномірно зволожене оперення птахів. Систему вентиляції й опалення містять, а рівень освітлення відновлюють через 15 хвилин після закінчення вакцинації.
Особливі вказівки:
М'ясо та яйце від привитої птиці використовують без обмежень.
Заходи особистої профілактики:
Під час проведення вакцинації необхідно дотримуватися правил асептики, особистої гігієни та техніки безпеки, передбачених під час роботи з ветеринарними лікарськими засобами.
Працівники, які здійснюють вакцинацію, мають бути в комбінезонах або халатах, чоботях, ковпаках або косинках, а також мати захисні окуляри закритого типу, гумові рукавички, респіратори або марлеві пов'язки.
На робочому місці забороняється вживати їжу, пити та курити. Після роботи треба прийняти душ, ретельно вимити руки з милом, переодягнутися.
У разі потрапляння вакцини на шкіру та слизові оболонки необхідно промити це місце великою кількістю водопровідної води.
Вакцину треба зберігати в місцях, недоступних для дітей.
Форма випуску:
Вакцину розфасовують по 500, 1000, 2000, 2500 і 5000 доз у скляні флакони відповідної місткості, укупорені гумовими пробками й обкатані алюмінієвими ковпачками.
Особливі застереження щодо зберігання:
Вакцину зберігають і транспортують у сухому, темному місці за температури oт 2 °C до 8 °C. Вакцина не має застосовуватися після закінчення терміну придатності. Флакони з вакциною без етикеток, з порушенням цілісності укупорки, зі зміненим кольором, консистенцією, що містить сторонні домішки, а також не використані впродовж 2 годин після розкриття підлягають вирізанню та знезараження кип'ятінням упродовж 15 хв з подальшою утилізацією.
Срок годности:
18 місяців із дати випуску за дотримання умов зберігання й транспортування. Після закінчення терміну придатності вакцина до застосування не придатна.
Виробник:
АБІК Біолоджикал Лабораториз Лтд,равр/ABIC Biological Laboratories Ltd, Israel P.O.B. 489 Beit-Shemesh 99100 Israel.
- Ціна: 446 ₴