Інструкція із застосування Креолін 1 л Ланс-Хім
Склад:
Креолін безфенольний кам'янокутний являє собою складну суміш, що містить крезли, нафталін, смоляні кислоти, піридинові основи й емульгатори.
За зовнішнім виглядом — це однорідна олія, подібна до запаху кам'яної олії, від темно-коричневого до темно-бурго кольору. З водою утворює стійку емульсію молочно-білого кольору.
Розфасовують по 50 мл, 100 мл у флакони з темного скла, по 500 мл у флакони з темного пластику та полімерні каністри по 5 л.
Фармакологічні властивості:
Креолін безфенольний кам'янокутний чинить акарицидний ефект на збудників псороптозу овець, має тривалу залишкову дію на шкірно-волосяму покриві.
Препарат має сильну дезінфікувальну, антисептичну, бактерицидну (широкий спектр антимікробної дії проти грампозитивних і грамнегативних бактерій), протигрибкову та протипаразитарну дію.
Креолін безфенольний кам'яно-вугільний малотоксичний для теплокровних тварин, у рекомендованих дозах не надає місцевої дії й алергенної дії.
Показання:
Призначають
- У разі псороптозу овець (коз) з лікувальною та профілактичною метою.
- Для профілактичної та вимушеної дезінфекції, дезінсекції, дезакаризації, дезінвазії тваринницьких і птелевіх приміщень, обладнання, інвентарю, предметів догляду за тваринами, для заправлення дезбариків і дезбар'єрів.
- Для оброблення інфікованих і гнійних ран, порізів, заломів копит,
- а також використовують для лікування опіків, мокрців, гнійних кон'юнктивітів, екзем паразитарного походження.
Дози та спосіб застосування:
Для лікування та профілактики корости (псопопота) овець купають у пропливній ванні або спеціально пристосованій ємності з 2% водною емульсією креоліну в суху погоду за температури повітря не нижче ніж 18 °C. Температура купкової емульсії має бути в межах 20-25 °C. Експозиція — 2 хвилини. Більших овець купають двічі з інтервалом 10 днів, підозрюваних — одноразово. Перед обробленням тваринам надають відпочинок, годування припиняють за 4-5 годин, поніювання — за 1-2 години до оброблення.
Робочу емульсію препарату готують перед використанням. З цією метою в наповнену водою ванну під час ретельного перемішування додають креолін із розрахунку 2 кг на 100 л води (20 кг на 1000 л). Нову заправку ванни проводять після оброблення 200 овець. Водночас на кожні 1000 л води у ванну вносять 20 кг креоліну.
Під час виходу з ванни тварин витримують упродовж 15 хвилин на вихідному майданчику для стікання емульсії, а потім випускають на береги. У холодну пору року тварин містять для обсихання в приміщенні.
У разі забруднення ванни, її звільняють, ретельно очищають від бруду та знову готують робочу емульсію. Після оброблення овець акарицидну рідину зливають у відстійні колодязі, не допускаючи забруднення довкілля.
Перед масовими обробками тварин кожну партію препарату випробовують на невеликій групі овець (10-15 голов) різної уживності. Якщо у тварин упродовж 2 діб після оброблення не відзначені ознаки токсикозу, доступають до обробки всього наголов'я.
Для дезінфекції, дезінсекції, дезакаризації та дезінвазії приміщень, обладнання, предметів догляду використовують 3-5% водну емульсію, підігріту до 60 °C.
Для антисептичної обробки (промивання) ран, зокрема під час гнійних і запальних процесів, заломах копит, копитець і рогів, а також для захисту тварин від кліщів і комах у прісний період застосовують 2% водну емульсію.
Для лікування шкірних захворювань (жовт, мокрців, екзем, гнійних кон'юнктивітів та ін.) тварин обробляють 0,5-1% водною емульсією.
Побічні ефекти:
У разі рекомендованих способів застосування та дотримання дозування не спостерігаються. У разі необережності в дозуванні та застосуванні може викликати токсичну дію.
Протипоказання:
Не рекомендується купати у ванні ослаблених тварин, які страждають від спраги. Підвищена чутливість до препарату.
Особливі вказівки:
Кожен, хто працює з препаратом, має бути забезпечений і зобов'язаний користуватися комплектом спецодягу та засобів індивідуального захисту (головний убір, халат, прогумований фартух, гумові чоботи та рукавички, захисні окуляри, респіратори).
Для надання першої долікарської допомоги в місцях роботи з препаратом мають бути аптечки, які поповнюються в міру витрачання.
Під час роботи забороняється курити, пити та вживати їжу.
Тривалість роботи з препаратом не має перевищувати 6 годин на добу.
Після роботи спецодягають, знімають обличчя та руки миють теплою водою з милом. У разі потрапляння препарату на шкіру або слизові оболонки його ретельно змивають струменем води або обережно знімають тампоном і потім відмивають водою. Якщо препарат потрапив в організм через рот, треба дати пострадалому кілька склянок теплої води та подразненням кореня язика викликати блювоту. Після блювоти дати випити 0,5 склянки з 2-3 таблетками активованого вугілля або іншого сорбенту й потім сольове проносне. У разі появи ознак отруєння (головокухоль, загальна слабкість, нудота) необхідно звернутися до медичного працівника.
Забій овець на м'ясо можна за 15 днів після оброблення. У разі вимушеного убою раніше встановленого терміну м'ясо використовують на корм щільноїдним тваринам.
Забороняється використання молока для харчових цілей упродовж 15 днів після оброблення.
Умови зберігання:
У тарі виробника в складських приміщеннях. Окремо від харчових продуктів і фуражу. У недоступному для сторонніх осіб і тварин місці за температури не нижчої від мінус 25 °C. Термін придатності — 5 років.
Тип тварини:
Домашній скот
Виробник:
Ланс-хім, Україна
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Ланс - Хім |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 200 ₴