Догляд за домашніми кішками.
Догляд за домашніми кішками зовсім не складний, якщо знати, як правильно це робити. Також потрібно мати уявлення про їх годівлі, лікуванні, профілактиці захворювань і, звичайно, основні потреби кішок. Незважаючи на те, що вони тварини домашні, все ж володіють характерними природними інстинктами. Якщо ви з самого початку будете готові до цього, то ваш вихованець доставить вам своєю появою в будинку тільки радість і задоволення.
Отже, ви твердо вирішили завести кошеня. Бажано відразу ж, придбати для нього перенесення, треба ж його, як-то доставити додому, це може бути пластиковий контейнер або сумка-переноска. У будь-якому випадку, ця річ потрібна і згодом ще не раз стати в нагоді для поїздки в ветклініку, на дачу, просто за місто, для подорожей і т. д.
Лоток. Можна відразу ж з наповнювачем, а можна спробувати без нього – це на ваш розсуд. Але він повинен бути обов'язково і доступ до нього кошеня повинен бути постійним. Тобто, якщо він розташований в туалетній кімнаті (зазвичай саме так), то двері у неї повинна бути постійно відчинені, щоб тварина у будь-який час могло сходити в туалет. Приблизно до 3-4-х місячного віку це повинен бути лоток з низькими бортиками і не забувайте стежити за його чистотою. Від того, наскільки часто ви його забираєте, буде залежати швидкість, з якою кошеня звикне до нього ходити.
Спальне місце. Ви самі можете визначити його кішці або ж дати їй самій вибрати відповідне місце. У першому випадку, краще відразу купити лежак, будиночок, килимок і помісити його туди, де, на вашу думку, тварина повинна відпочивати і спати. У другому, кошеня чи сам собі вибере затишний куточок, або, швидше за все, буде поперемінно спати то тут, то там, і часто з вами на вашому ліжку або дивані. Враховуйте і те, що якщо вихованець звикне спати з вами, то відучити його потім буде важко і образ з його боку не уникнути. Так що в цьому питанні треба, як кажуть, відразу розставити всі крапки над «і».
Годування. Краще купувати не спарені миски для їжі і пиття, а саме роздільні, так простіше і легше підтримувати їх чистоту. Стояти вони повинні не на проході, а в тому місці, де тварина не потривожать, і ніщо не буде відволікати його від їжі. Чим годувати? Якщо ви прихильник натурального типу годівлі те, відварною або якщо сирим то промороженным м'ясом, субпродуктами, рибою (не частіше 2-х разів на тиждень), молочнокислими продуктами, вводите в раціон яйця, зелень, овочі. Обов'язково зернові, але в помірному обсязі, кішка не повинна харчуватися тільки кашами. Якщо вибираєте годування готовими магазинними кормами, то намагайтеся не зловживати їх сухими видами і стежте, щоб завжди у кішки було досхочу питної води. Також пам'ятайте про те, що їжа завжди повинна бути свіжою (не лежати годинами в мисці) і, що перегодовувати тварина небезпечно, тому годуйте його за потреби.
Догляд за домашніми кішками обов'язково включає в себе догляд за кігтями і їх регулярне підрізання. Але цього все одно недостатньо. Доведеться придбати додатково когтеточку, якщо, звичайно, хочете зберегти свої килимові покриття, м'які меблі, штори. Або, як варіант спеціальні ковпачки-антицарапки, які приклеюються на стрижені кігті і тримаються на них, в середньому, близько 1 місяця. Спочатку для того, щоб вихованець став точити кігті тільки в одному певному місці, може знадобитися спецзасіб http://33korovy.com.ua/g5681137-zootovary потім , коли кошеня вже звикне, від нього можна відмовитися.
Купати чи ні? Часто цю процедуру робити не варто, особливо якщо кіт домашній. Однак якщо потрібно викупати, то або із застосуванням котячих шампунів, або мила. Також для чищення підійдуть сухі шампуні – за формою випуску це порошки, які наносяться на шерсть, а потім ретельно вичісується з поверхні. Вони підійдуть, якщо котик боїться води або ж не зовсім здоровий (після операції, у нього рана, яку не можна мочити і ін).
Вичісування. Процедура обов'язкова для всіх кішок без винятку, ну, хіба що у вас безволосая шкіряна порода. Гребінці і тримери для них потрібно підбирати відповідно з довжиною і особливостями їх вовняного покриву та щільності підшерстка. Для короткошерстих, полудлинношерстных і довгошерстих існують різні види такого роду інструментарію. І, результативність вичісування безпосередньо залежить від того, наскільки правильно ви їх підберете.
Це, загалом-то, основні моменти по догляду, які потрібно знати перед тим, як завести собі кота і забезпечити все це для неї не, погодьтеся, не важко. Головне любити її і всіма способами зберегти її здоров'я, забезпечити гідні умови життя. Повірте, вона точно оцінить всі ці старання, стане повноправним членом і принесе вам чимало позитивних емоцій, власне, адже, заради цього ми і прагнемо завести в будинку тварин.
Це були поради від ветлікарів ветаптеки 33 Корови (проф. Литаров Ст. Е.).