Дезінфекція клітин
Дезінфекція клітин
Тварини дуже вразливі і схильні до багатьох інфекцій і вірусів. За словами фермерів, саме в цьому багато в чому полягає причина того, що більша половина молодняку і дорослих статевозрілих особин хворіють і гинуть.
Небезпека інфекцій полягає в їх стійкості і неймовірною живучості. Навіть, якщо вірус не проник всередину організму тварини, він продовжує жити на інвентарної поверхні, тим самим, представляючи потенційну небезпеку для кожного наступного покоління домашніх і сільськогосподарських тварин.
В цьому випадку вкрай необхідна дезінфекція клітин. Краще всього, якщо цією важливою процедурою займатися регулярно і систематично.
Дезінфекція – це найбільш правильне і оптимальне рішення профілактики багатьох захворювань сільськогосподарських тварин. На масштабних сільськогосподарських комплексах і великих фермах подібні процедури проводяться в плановому порядку з обов'язковим урахуванням усіх виробничих особливостей.
При дезінфекції обробці підлягають не тільки самі клітини, в яких живуть тварини, але й приміщення, інвентар. Для фермерів дезінфекція повинна стати ванним, систематичним і необхідним заходом. Планова профілактична дезінфекція необхідна, як мінімум, двічі на рік. Особливо добре її проводити в демисезон.
Без дезінфекції не обійтися перед народженням малюків і перед посадкою молодняку. Також подібна процедура вкрай важлива після перенесених звірками захворювань.
Дезінфекція кліток кроликів
Дезінфекція кролячих кліток, як, втім, і інших клітин тварин, полягає не тільки в їх обробці спеціальними дезінфікуючими препаратами.
В першу чергу, потрібно починати з ретельного очищення клітин від всього непотрібного і скупчення – від сміття, бруду, залишків посліду. Також повинна бути ретельно вичищений підстилка.
Дуже важливо, щоб стінки, стеля і підлога були гладкими і чистими. Обов'язковий та необхідний інвентар для дезінфекції кролячих кліток – це:
- лопатка для збору сміття
- скребок
- віник
- щітки
- ящик
- ємність для розпилення
Альтернативний варіант дезінфекції клітин хімічними препаратами – це випалювання інвентарю і самої кролячої клітини. Найбільш популярні і поширені дезінфікуючі засоби для кроликів наступні:
- Виросан
- Глютекс
- П'ятивідсотковий спиртовий розчин йоду
- Вироцид
- Бромосепт -50
- Екоцид З
Не ефективніше хімічних препаратів діють народні засоби дезінфекції, наприклад, обробка клітин розчином білизни або гарячим лугом, вже згаданий раніше випал вогнем і паяльною лампою, обробка клітин дружиною вапном.
Дезінфекція клітин птахів
Бруд у вольєрі або в клітці – це розсадник численних пташиних захворювань. Для побілки та дезінфекції пташників добре використовувати розчином свіжогашеним вапна або вапняним молоком.
На одне відро береться три кілограми негашеного вапна, гаситься рівною кількістю води, потім вода підливається, подмешиваясь, розчин доводить до двадцяти процентного стану. Щоб підсилити дію вапна, у розчин можна додатково додати півлітра неочищеної карболки, п'ять літрів розчину гашеного вапна і один літр гасу.
Після проведення дезінфекції у пташниках ставиться вимите і продезинфицированное обладнання, на підлогу стелиться стружка.
Клітини бройлерів: дезінфекція
Вирощувати бройлерів нескладно, але одна з обов'язкових умов їх утримання – це регулярне проведення дезінфекції.
Для дезінфекції кліток з бройлерам добре використовувати двовідсотковий розчин каустичної (кальцинованої) соди – цим препаратом необхідно ретельно обробити стелю, підлогу та стіни. Під час дезінфекції температура в приміщенні не повинна опускатися нижче двадцяти градусів за Цельсієм.
Весь інвентар – від поїлок, годівниць і до вольєрів – очищається механічним способом і обпалюється газовим пальником або паяльною лампою.
Заключний етап – це обробка клітки та інвентар аерозольним розпиленням, для цього підійде, наприклад, Екоцид С. Це засіб – прекрасний варіант для того, щоб промити годівницю з поїлкою. До того ж, у нього приємний лимонний запах і рожевий колір.
Дезінфекція клітини папуги
Чистити клітку папугу необхідно не тільки тому, що це дозволяє уникнути неприємного запаху в квартирі. Але просто прибрати екскременти і залишки їжі недостатньо. Для утримання здорових особин важлива своєчасна дезінфекція клітин. У клітці папугу важливо проводити не рідше одного разу на тиждень, вологе прибирання. Клітка повинна повністю митися.
Перед миттям з клітки необхідно витягнути все знімне – це ванночку, поїлку, піддон, годівницю, іграшки. Необхідно озброїтися щіточкою і безпечним миючим засобом і очистити клітку, при цьому, в кінці миття важливо сполоснути клітку чистою водою.
Інвентар слід ретельно промити з допомогою щітки теплою водою і висушити. Іграшки після ретельного миття споласкиваются в гарячій воді (або, для вірності, їх можна обдати окропом). Перед дезінфекцією клітина обов'язково миється. Після цього вона повинна висохнути.
Для дезінфекції забороняється застосовувати сильно діючі речовини (тільки у разі виявлення паразитів). Ідеальний варіант – це трав'яний розчин з полину або ромашки. Дезінфекцію можна проводити, наприклад, за допомогою хлорного вапна. Потрібно взяти шматочок м'якої тканини, добре вбирає і утримує воду, змочити її в дезінфікуючому речовині і акуратно протерти кожен кут і прут в клітці. Після цього клітку слід промити чистою водою.
Дуже важливо не забувати про те, що ретельно провести дезінфекцію відніме у Вас не так багато витрат, сил і часу, ніж подальше лікування улюблених сільськогосподарських і домашніх тварин від хвороб або, в самому випадку, загибель особин. Більшість інфекцій володіють високою і стійкою стійкістю до зовнішніх чинників, тому, чудово зберігають активність не один місяць. Ось чому тварин ніколи не можна заселяти в клітини, попередньо не оброблені дезинфікуючими засобами.