Які щеплення потрібні кішкам

Які щеплення потрібні кішкам
Коли в будинку з'являється кошеня, не важливо, породистий чи це "пан" або звичайна кішечка "простячка" - перед господарями відразу виникає маса питань. Чим годувати, як доглядати і як забезпечити вихованцеві комфортне існування? Важливе значення у вирішенні всіх цих питань відіграє своєчасна вакцинація. Якщо запитати фахівців, які привики потрібні кішкам, то в більшості випадків перевагу буде віддано спеціалізованим комбінованим вакцинам. Відмінні рекомендації мають такі препарати, як Квадрикет, Биофел, Поливак, Трикет, Микродерм та інші.
Які хвороби підстерігають домашніх кішок?
Навіть якщо господарям здається, що домашні котик чи киця позбавлені контакту із зовнішнім світом і не можуть захворіти "вуличними" хворобами - це не так. Дрібний грудку бруду, занесений господарями з вулиці, може становити велику небезпеку для вихованця. Найбільш поширеними захворюваннями домашніх котячих є:
1.Панлейкопенія, звана в народі "котяча чумка".
Одне з найбільш небезпечних захворювань, протікає гостро, в разі недостатньо швидкого реагування може призвести до летального результату. Для цього захворювання характерні:
- блювання;
- пронос, часто з домішкою крові;
- відмова від їжі, води ;
- загальне пригнічений стан тварини.
Важливо розуміти, що навіть выздоровевшее тварина може залишитися прихованим вірусоносієм і становити небезпеку для інших домашніх вихованців. Тому своєчасна вакцинація може стати єдиним порятунком від цього захворювання. В якості профілактичного препарату від панлейкопенії добре зарекомендували себе такі комплексні препарати, як Квадрикет, Нобівак Трикет, Мультифел. Для лікування та короткочасної профілактики рекомендована вакцина Иммуновет.
2. Каліцівіроз.
Вірусне захворювання, що вражає респіраторний тракт тварини. Характерні прояви:
- виразки слизової оболонки рота і носа;
- рясне слиновиділення;
- підвищення температури;
- чих.
Також у тварини спостерігаються проблеми з прийомом їжі при вираженому апетиті. Нерідко до вірусної інфекції приєднується бактеріальна, що призводить до пневмонії і артритів. При недостатньому та несвоєчасному догляді каліцівіроз призводить до смерті кожного третього хворого.
Для профілактики калицивироза ефективні комплексні вакцини, особливо Биофел PCH, Мультифел 4, Нобівак Трикет.
3. Ринотрахеїт.
Одно из распространённых и заразных заболеваний кошачьих. Сопровождается:
- выделениями из глаз и носа;
- чихом;
- обильным слюноотделением.
Дыхание затруднено, появляется одышка, также животное испытывает проблемы с приёмом воды и пищи. В отдельных случаях может привести к осложнениям в виде бронхитов и пневмонии, поражению ЦНС.
Особенно опасно для беременных кошек, в почти 100% случаях беременность заканчивается выкидышем. Процент смертности от ринотрахеита невысок, но осложнения, в том числе и в скрытой форме приводят к ослаблению иммунитета и сокращению срока жизни питомца.
Мультикомплексные вакцини, наприклад Квадрикет, Мультифел 4, Наврак допомагають не тільки уникнути зараження, але і значно полегшують перебіг хвороби вже хворої тварини.
3. Сказ.
Якщо вищеперелічені хвороби кішок не несуть прямої небезпеки для їх господарів, то сказ може стати смертельним для всіх домочадців. Заразитися сказом домашній тварині досить складно, однак завжди є місце випадковостям. Тому вакцинація від сказу є обов'язковою у більшості країн світу. Однією з найбільш безпечних вакцин з високим ступенем очищення є Дефенсор 3.
Крім перерахованих вище, кішки схильні до таких захворювань, як хламідіоз, парвовирусного ентерит, гепатит, вірусна лейкемія, мікроспорія, трихофітія. Комплексні вакцини не завжди дають 100% гарантію від зараження, але забезпечують досить легке протікання хвороб, перешкоджають появі ускладнень.
Щеплення для кішок: коли і як?
Вакцинация проводится животным в возрасте 7-8 месяцев, в отдельных случаях от 2-х месяцев. Перед вакцинацией котёнка необходимо проглистовать, в случае необходимости - провести профилактику от кожных паразитов. Важно убедиться, что животное полностью здорово, возможно, стоит провести профилактический осмотр у специалиста. Через две недели после первой прививки необходимо провести ревакцинацию. В дальнейшем следует делать прививки не реже одного раза в год.
Домашні тваринки стають справжніми членами родини. Тому не варто ризикувати і покладатися на везіння або випадок. Своєчасна вакцинація - це перевірений спосіб уберегти тварину від захворювань, а домочадців від зайвих турбот і переживань.
З ув. Ветаптека 33 Корови