Хвороби індиків
Найпоширеніші хвороби індиків
Коли заходить мова про розведення індиків, то й у початківця і у досвідченого заводчика може виникнути маса питань і непередбачених ситуацій. У більшості випадків це обумовлено тим, що індик - птах досить примхлива, вимагає великої уваги до своєї персони.
Правильно обладнані пташники, якісні корми та премікси, уважне ставлення до здоров'я молодняку - все це є запорукою високої продуктивності і хороших показників відгодівельних. І якщо з кормами і місцем утримання, як правило, проблем не виникає, то про хвороби, що підстерігають індичат з перших днів життя варто поговорити окремо.
Інфекційні хвороби індиків
За статистикою, до 70% молодняку індиків може загинути в перші місяці свого життя. Обумовлено це тим, що багато з характерних для цієї птиці інфекційних захворювань дуже заразні і можуть вразити практично все поголів'я за лічені дні.
Найбільш поширеними і небезпечними для індичат захворюваннями є:
Хвороба Ньюкасла
Вірусне захворювання з високим рівнем контагиозности. Первинними ознаками цієї хвороби є:
- пронос, часто з украй неприємним запахом;
- розтягнутість зобу, можлива відрижка;
- загальна слабкість, відмова від їжі і води, судоми;
- падіння на ноги, повний параліч кінцівок.
Смерть зазвичай протягом однієї, рідше двох тижнів. Доведеного протоколу лікування при цьому захворюванні немає. Єдиним способом, що дозволяє зберегти поголів'я від масового падежу - це профілактична вакцинація від хвороби Ньюкасла.
Також слід розуміти, що це захворювання вражає всі види домашньої птиці, тому у разі виникнення інфекції обов'язкові карантинні заходи.
Туберкульоз
Не менш небезпечний, ніж хвороба Ньюкасла. Відрізняється високою здатністью заражати і дуже гострим перебігом з швидким ураженням всіх внутрішніх органів. Першими ознаками є:
- загальна млявість, апатія, птиці майже не рухаються;
- розлад кишечника;
- вузликові утворення під крилами.
Захворювання смертельне, лікування на даний момент немає. Заражену птицю знищують, останки утилізують. На території, де знаходилися хворі особини проводиться повна санітарна обробка, дезінфекція.
Інфекційний синусит, відомий також як респіраторний мікоплазмоз
Захворювання дихальних шляхів. Прямий небезпеки не несе, але може бути чревате ускладненнями від приєдналися вторинних інфекцій. Спалахи захворювання зазвичай припадають на періоди похолодання і підвищеної вологості.
Головними симптомами є:
- рясні слизові виділення;
- запалення, набряки під очима;
- утруднене дихання, задишка;
- слабкий апетит, зниження несучості у самок.
Для лікування використовуються антибактеріальні препарати, найчастіше в ін'єкціях. Индюшатам пропонуються питні розчини. Уважне ставлення до умов утримання індиків та профілактичні вітамінні добавки до раціону допомагають попередити захворювання та знизити ризики зараження.
Глистні інвазії індиків
Ураження гельмінтами - одне з найпоширеніших захворювань пернатих. Зараження відбувається через брудну підстилку, воду, їжу, контакти з інфікованими тваринами.
До основних симптомів відносяться:
- різке зниження апетиту і, як наслідок, маси птиці;
- пронос;
- низький імунітет, загальне ослаблення захисних функцій організму.
Існує маса антигельмінтних препаратів, використовуваних як лікувальних, так і профілактичних заходів. Також необхідні комплексні дезінфекційні заходи.
Гистомоноз
Протозойні захворювання, що вражають органи травлення. Супроводжується:
- рясним проносом жовтого кольору, з пінявими вкрапленнями і яскраво вираженим запахом;
- забруднення задньої частини птиці, нерідко трапляється закупорка анального отвору;
- шкіра голови індичат набуває темно-синій, майже чорний колір.
Для лікування використовуються препарати проти найпростіших, зокрема метронідазол. Також ефективні карантинні заходи, заражених особин слід обов'язково ізолювати та провести повну санітарну обробку пташника.
Інші хвороби індичок
Крім інфекційних хвороб індиків вражають також і незаразні захворювання. Найчастіше це проблеми, які зачіпають опорно-руховий апарат (індичата падають на ноги) і травну систему птахів (твердий або відвислих зоб, збочений апетит).
Також нерідкі захворювання, пов'язані з недоотриманням вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Більшість цих проблем лікується за допомогою вітамінних комплексів, правильного харчування, поживних кормових добавок.
Крім того, життєво важливе значення відіграє правильне утримання. Чисті приміщення, дезінфекція, регулярна зміна підстилки, напувалок і годівниць допоможуть птицеводу виростити по справжньому гідних представників сімейства індичого племені без особливих клопотів і витрат.
З ув. Ветаптека 33 Корови