Три частини раціону дійної корови.
Три частини раціону дійної корови
Раціон – являє собою поєднання кормів, які повинні повністю задовольняти потреби тварини. Правильність раціону оцінюють виходячи з наступних критеріїв: повноцінність і збалансованість.
Його основне завдання полягає в забезпеченні максимальної продуктивності тварин. Важливо, щоб усі корми були якісними. Різноманітні принципи годування і типові раціони, розробляють вчені-технологи разом з зоотехніками. Після цього нововведення перевіряються в умовах конкретного молочного виробництва.
Раціон дійної корови
Збалансований раціон повинен забезпечувати надій 10-15 л молока за рахунок основного корму. Інша продуктивність корови виконується за рахунок продуктивного комбікорму.
Раціон корови включає три основні частини:
- Основний, включає грубі корми;
- Балансуючий – їжа, багата протеїном і дає енергію;
- Продуктивний, який робить зміст молока збалансованим.
Норма комбікорму розраховується виходячи з необхідного розміру удою. На 1 літр молока знадобиться приблизно 0,2-0,4 г концентрованого продукту.
Ремонтний молодняк і телиці
Ремонтний молодняк і телиці – це корови, до годівлі яких слід підходити найбільш ретельно. Їм підходить:
Соковитий корм – лугова трава;
Грубий корм - коренеплоди і силос;
Спеціалізований комбікорм для молодих особин.
Щоб отримати найбільшу продуктивність худоби, потрібно, щоб тварини не тільки вчасно набирали вагу, але і правильно розвивалися. Від конституції тіла і розвитку статевої системи залежить вік першого отелення.
Сухостійні корови
Якщо корова сухостойная, її теж потрібно правильно годувати. Таким тваринам варто приділяти більше уваги, ніж дійним. Сухостій – це час, коли корова відпочиває, а навантаження на її рубець зменшується. У цей період тварина відновлює запаси речовин, які були втрачені при лактації і готується до майбутнього відтворення потомства. У такий раціон корови обов'язково повинні входити:
- Сіно;
- Ячмінна дерть;
- Силос;
- Шрот;
- Витапротеин;
- Мінеральні добавки;
- Поварена сіль.
Для забезпечення гарної продуктивності корови потрібно, щоб вона повністю відновилася і не мала проблем зі здоров'ям. Імунітет худоби повинен бути високим, а конституція тіла - залишатися правильною.
Корми відрізняються своєю травленням. Довше всього засвоюються сіно і солома, в яких міститься велика кількість клітковини. Тому рослинні корми ріжуть і запарюють перед згодовуванням. Якщо корова їсть коренеплоди, їх потрібно розрізати на дрібні частини. Поїти тварину слід не дуже холодною водою в достатніх кількостях, 2-3 рази в день.