Інструкція із застосування Неочищений флакон 10 мл Якісна допомога OLKAR
Активні речовини:
- трансмікс
- тетраметрин.
Фармакологічні властивості:
Фармакотерапевтична група лікарського препарату: інсектоакарицидний препарат контактної дії.
Трансмікс і тетраметрин, що входять до складу Неостомозана, належать до синтетичних піретроїдів, механізм дії яких полягає в блокуванні проведення нервового імпульсу завдяки зміні проникності мембран для іонів натрію, що призводить до незворотному паралічу та загибелі паразитів. Синтетичні піретроїди є засобами контактної дії, активними щодо саркопоїдних, іксодових, демодекозних кліщів; вошей, бліх, волосоїдів, кровосувальних комах і зоофільних мух.
Показання:
Неостомозан застосовують для боротьби з ектопаразитами тварин, а також для знищення мух у тваринних і підсобних приміщеннях.
Неостомозан застосовують великому рогатому скоту, вівці, свиням, коням, собакам.
Спосіб застосування та дозування:
Неостомозан застосовують у формі емульсії, яка утворюється після його додавання у воду. Робочу емульсію готують безпосередньо перед використанням. Водночас визначають об'єм водної емульсії, необхідної для оброблення, і кількість лікарського препарату, який потрібен для її приготування.
Під час приготування великих об'ємів робочої емульсії, розрахована кількість Неостомозана ретельно перемішують з 10-20 л води, а потім після утворення стійкої емульсії виливають у резервуар обприскувача або пропливну ванну, доливають воду до необхідного об'єму та ретельно перемішують.
Робочу емульсію в розведенні 1:1000 готують із розрахунку 1 л препарату на 1000 л води. Для приготування робочої емульсії 1:200 в кожен літр води вносять 5 мл Неостомозана.
Водяну емульсію Неостомозана готують у посуді, не призначеному для харчових цілей. Оброблення тварин проводять на відкритому повітрі за температури не нижче 18 °C або в добре вентильованих приміщеннях у разі відкритих вікон (форточках).
Перед масовими обробками тварин кожну серію лікарського препарату випробовують на невеликій групі (10-15) тварин різної уживаності. Якщо у тварин упродовж 2 діб після оброблення не відзначені ознаки токсикозу, доступають до обробки всього наголов'я.
Для лікування та профілактики псороптозу овець, боротьби з іксодовими кліщами та іншими кровоссмоктувальними комахами Неостомозан у розведенні 1:1000 застосовують способом купання в пропливній ванні, або обприскування з нормою витрати 1-2 л на стрижену вівцю і 2-3 л на нестрижену вівцю. Експозиція під час купання — 60 секунд.
Для підтримки необхідної концентрації після купання 200 нестрижних або 400 стрижених овець у ванну додають воду до початкового рівня й Неостомозан із розрахунку 100 мл на кожні 100 л води, що знову додані.
Після купання 3000 овець, що залишилася емульсією, зливають у відстійні колодязі, не допускаючи забруднення довкілля, ванну очищають від бруду та заповнюють знову приготованою емульсією.
Більшої псороптозом овець обробляють двічі з інтервалом 7-10 днів, підозрюваних у захворюванні — одноразово. Проти іксодових кліщів і комах оброблення проводять одноразово, повторні обробки проводять за показаннями, але не частіше ніж 1 раз на 10 днів.
Овец обробляють у суху погоду за температури купкової емульсії у ванні 20 °C — 25 °C.
Батьківські після оброблення мають перебувати впродовж 1-2 годин на спеціальному майданчику для стікання емульсії.
Обробляти в пропливних ваннах ягнят після від'єму разом із овцематками не рекомендується.
У господарствах, несприятливих за псороптозом овець, проводять оброблення тваринних приміщень без тваринної емульсії Неостомозана (1:1000) з нормальною витратою 300-400 мл/м2 оброблюваної поверхні.
Велика рогата скот і коней у разі ураження комахами, іксодовими та сарапоїдними кліщами обприскують водною емульсією Неостомозана в розведенні 1:1000.
Під час обприскування необхідно зволожувати все тіло тварини, особливо ретельно обробити ділянки в зоні вух, кінцівок, живота та хвоста.
Норма витрати робочої емульсії залежно від маси тварини становить 10 мл/кг, але не більш ніж 4 л на тварину.
Повторну обробку в разі ентомозів і ураження тварин іксодовими кліщами проводять за показаннями, у разі сарапоїдозу — дворазово з інтервалом 7 днів.
Свиней у разі саркоптозу та гематопінозу обприскують робочою емульсією Неостомозана в розведенні 1:1000 із нормою витрати 3 мл/кг, але не більш ніж 300 мл на тварину. Оброблення проводять дворазово з інтервалом 7-10 днів.
Одночасно робочою емульсією Неостомозана обробляють поверхні в приміщеннях без тварин із нормальною витратою 300-400 мл/м2, де містять свині.
Собак у разі ентомозів (вши, блохи, волосоїди) і саркопоїдозів обробляють губкою, ретельно змочуючи всю поверхню тіла емульсією Неостомозана в розведенні 1:200 із нормою витрати для довгошерстих порід 10 мл/кг, для короткошерстих порід - 5 мл/кг маси тварини.
У разі ентомозів оброблення проводять за показаннями; у разі сарапоїдозів — дворазово з інтервалом 7-10 днів.
Для запобігання виплоду бліх і реінфазії, тваринам замінюють підстилки або обробляють їх зі зворотного боку робочою емульсією Неостомозана, а потім перуть із мийним засобом.
Для боротьби з мухами в годівницях, профілакторіях, пунктах штучного осіменя, верстатах для утримання новонароджених телят, на фермах і комплексах з відгодовування великої рогатої худоби та хлопчиків, звірофермах, конозаводах та інших об'єктах ветеринарного нагляду Неостомозан у розведенні 1:1000 застосовують без тварин через дрібнокапельне нанесення на поверхні (стіни, стелю, обладнання) з нормальною витратою 60-80 мл/м2.
Після закінчення оброблення приміщення витримують закритим упродовж 1-1,5 години, після чого відкривають вікна, двері та провітрюють упродовж 30 хвилин. Погиблих мух змітають і утилізують. Годівниці та поїлки ретельно миють слаболужним содовим розчином, після чого вводять у приміщення тварин. Повторні обробки приміщень проводять за показаннями.
У літніхльгах мух знищують через вибіркове нанесення водної емульсії на внутрішні та зовнішні поверхні стін, навісів, загонів та інші місця локалізації комах.
Термін придатності та умови зберігання:
Неостомозан випускають розфасованим у пластикові флакони або каністри місткістю, скляні флакони або ампули. Кожен скляний флакон або ампули упаковують у картонну коробку.
Термін придатності лікарського препарату у разі дотримання умов зберігання — 3 роки від дня виробництва, після першого розкриття паковання — 6 місяців, після приготування робочого розчину — 24 години. Лікарський препарат заборонено застосовувати після закінчення терміну придатності.
Зберігають Неостомозаний у закритому пакованні виробника, у сухому, захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від харчових продуктів і кормів, далеко від нагрівальних приладів і відкритого вогню, за температури від 5 °C до 25 °C.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | O. L. KAR. |
- Ціна: 32 ₴